x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Ałtajski modrzew


Ałtajski modrzew Ałtajski modrzew to drzewo z rodziny sosnowatych, po okresie 100 lat osiąga wysokość 50 metrów, ma jasnozielone, szpilkowate, miękkie igły, które drzewo traci na zimę.

Drewno modrzewiowe odporne jest na próchnice, insekty i grzyby. Biel drewna ma tylko 2 cm. grubości, stąd gdy się ją usuwa przy obróbce, reszta nie zmienia już koloru na siny. Dla porównania grubość drewna bielistego u sosny wynosi 4-6 cm.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

Drewno modrzewia podobne jest do drewna sosny pospolitej, z tą różnicą, że drewno modrzewia ma wyraźny odcień czerwonawy a nie brązowo-żółty, jak w przypadku sosny.

Drewno modrzewiowe należy do średnio ciężkich, dosyć twardych, łatwo łupliwych oraz trudno zapalnych. Jego mała kurczliwość nie wykazuje skłonności do pęknięć desorpcyjnych i paczenia się. Drewno jest również odporne na działanie zasad i kwasów; w wodzie z czasem kamienieje, dla tego często wyrabia się z niego pale portowe i mostowe. Modrzew jest pierwszorzędnym drewnem budowlanym, budynki z tego materiału są długotrwałe i wytrzymałe – przykładem może być architektura Wenecji.

Drewno modrzewia ałtajskiego idealnie pasuje do budowy drewnianych domów. Duża koncentracja żywicy doskonale impregnuje i zapobiega zagnieżdżeniu się kornika, a wysoki stopień izolacyjności cieplnej pozwala równomiernie ogrzewać dom w zimę i dawać chłód w upały.

Bardzo ważny jest także fakt, że modrzew rośnie w ekologicznie czystych rejonach Kraju Ałtajskiego i Syberii, dzięki czemu nie ma w nim alergenów.


© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!