x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Profilowane bale o naturalnej wilgotności


Profilowane bale o naturalnej wilgotności
Bale profilowane otrzymuje się poprzez nadanie im odpowiedniego kształtu w procesie produkcji. Wykonuje się rowki na całej długości bala oraz dokładne szlifuje całą powierzchnię. Ten wysokiej jakości materiał budowlany wyrabia się z drewna drzew iglastych: sosny, świerku , rzadziej z modrzewia lub cedru.

Drewno profilowane otrzymuje się przez struganie i/lub frezowanie.
W pierwszym przypadku surowiec tnie się na tartakach taśmowych. Podczas pierwszego cięcia obcina się dwie strony bala a następnie otrzymany budulec tnie się ponownie na tych samych piłach nadając mu określone według potrzeb rozmiary, na przykład: 150x150, 200x150 itd.

Kolejnym etapem jest nadanie odpowiedniego kształtu powierzchniom bocznym (licowym) oraz górnym i dolnym bala. Powierzchnie boczne mogą być proste lub zaokrąglone, natomiast górne i dolne są odpowiednio wyfrezowane, tak by umożliwić dokładne połączenie pomiędzy balami na tzw. „własne pióro". W drugim wypadku profilowanie bala odbywa się bezpośrednio za pomocą frezarek, równolegle z czterech stron.

Zalety profilowanego drewna: Ekologiczny materiał składający się w 100% z drewna drzewa sosnowego i świerkowego i w odróżnieniu od bala klejonego nie posiada żadnych dodatków. Stosujemy wyłącznie ekologicznie czyste drewno z lasów Witebskiego obwodu Białorusi. Cały nasz asortyment podlega ciągłej kontroli i charakteryzuje się niezmiennie wysoką jakością.

Oszczędność. Drewno profilowane jest dwukrotnie tańsze od drewna klejonego. Ten wspaniały materiał pozawala zaoszczędzić na budowie domu oraz jego ogrzewaniu.

Estetyczny wygląd elewacji domu. Drewno bez pęknięć nie istnieje, ale bale profilowane mają ich o wiele mniej i nie są one tak głębokie i szerokie jak w przypadku bali okrągłych. Zjawisko to związane z równoległym rozłożeniem naprężenia wewnątrz drewna.

Profilowane bale o naturalnej wilgotności


1. Najlepsze projekty domów drewnianych można znaleźć tutaj.

2. Więcej projektów można znaleźć na rosyjskiej wersji naszej strony internetowej.

3. Zobacz jeden z naszych najlepszych projektów domów.

4. Zobacz naszą stronę internetową w języku niemieckim.

5. Ceny możesz zobaczyć tutaj.

6. Inspirowani przez nasze domy drewniane!
Jeśli jesteście zaintersowani opisanymi w artykule towarami lub usługami możecie:
Połączenie:

Więcej z rozdziału Drewno do budowy

  Technologia produkcji drewnianego domu Etap znany jako „produkcja domu z bala", trwa od dwóch do trzech tygodni i można go podzielić na następujące części: Pierwsza z nich to wybór materiału najwyższej jakości - drewna, z którego otrzymujemy bale: ...
   Drewno klejone jest znane na cały świecie dzięki swoim zaletom: bardzo wysokiej wytrzymałości, stabilności oraz sztywności przy stosunkowo małym ciężarze własnym. Kolejnymi bardzo ważnymi cechami są: minimalna skłonność do powstawania pęknięć, brak ...
    Suszone bale okrągłe Wilgotność bali okrągłychsuszonych wynosi 12-15%. Szczeliny powstające podczas suszenia w komorze próżniowej są ostateczne, a cały proces gwarantuje że w przyszłości nie pojawią się żadne nowe pęknięcia. Technologia ...
    © 2021 Białoruskie Domy Drewniane
    "VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                    

    Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

    Napisz do nas, jesteśmy online!