x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Drewno klejone warstwowo - główne zalety


Drewno klejone warstwowo - główne zalety Bale z drewna klejonego warstwowo, powstają poprzez obróbkę poszczególnych desek z czterech stron, tak aby uzyskać dokładną geometrię. Następnie deski są klejone ze sobą specjalnym klejem i zaciskane za pomocą prasy. Klej wnika głęboko w pory drewna pod ciśnieniem, zapewniając tym samym silne połączenie. Klej nie ma wpływu na przepuszczalność powietrza.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

Deski są łączone tak aby kierunki struktury każdej z nich były ułożone w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu, drewno klejone warstwowo staje się wytrzymalsze oraz odporniejsze na wilgoć. Następnie sklejone deski przechodzą przez maszyny które nadają im ostateczny profil, a następnie gotowe bale są docinane zgodnie z projektem.

Drewno klejone warstwowo - to solidny materiał budowlany wykorzystywany do budowy domów. Jego siła przekracza wytrzymałość ścian z cegły i betonu. Drewniana konstrukcja jest o 50-70% silniejsza niż konstrukcja z bali litych nieklejonych. Drewno klejone warstwowo nie zmienia swojego kształtu w czasie. Drewno klejone warstwowo charakteryzuje się minimalnym skurczem, nie pęka oraz nie skręca się . Materiał ten jest bardzo odporny na ataki szkodników naturalnych.

Technologia bali klejonych daje dużą wolność na etapie projektowania. Materiał ten pozwala nam zwiększyć rozmiar belek konstrukcyjnych.

Estetyka
Drewno klejone warstwowo nie ma pęknięć oraz sęków. Charakteryzuje się wysoką odpornością przeciwogniową.

Materiał ten stanowi dobrą izolację akustyczną, oraz jest wytrzymały na zjawiska sejsmiczne.

Oszczędność energii.
Ze względu na dobre właściwości izolacyjne, może obniżyć koszty ogrzewania, a latem te same właściwości zapewnia niezawodną ochronę przed ciepłem.

klimat wewnętrzny.
Drewniany dom zawsze utrzymuje unikalny mikroklimat ze względu na jego zdolność do pochłaniania zapachów oraz nadmiernej wilgoci. Mieszkanie jest pełne aromatycznych olejków eterycznych i żywic, które mają działanie antyseptyczne.

Koszt budowy.
Drewno klejone warstwowo pozwala znacznie skrócić czas budowy niestety jego cena jest wyższa niż drewna litego nieklejonego.


Więcej informacji na ten temat:
Przebudowa starej drewnianej stajni na hotel i bar
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Drewno do budowy o dużej średnicy
Korzyści z surowca drewnianego z okresu zimowego
Drewno właściwości fizyczne
Niebezpieczne drewniany dom
© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!