x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Strukturalnej ochrony domu drewnianego na wilgoć


Strukturalnej ochrony domu drewnianego na wilgoć Jednym z głównych celów konstrukcyjnych budynków drewnianych z drewna lub dzienników naturalnej wilgotności, aby zapobiec ich nadmiaru wilgoci, zapobiegając w ten sposób pojawienie się grzybów i owadów. Planowanie powinno uwzględnić konstrukcje nośne, Drewno budowlane, które mogą gromadzić wilgoć i wilgotności powietrza, które mogą wystąpić ze względu na:
- Bezpośrednie wilgoci
- Higroskopijne właściwości drewna, co odpowiada wilgotności i temperatury otoczenia.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

Wilgoć wnika w stanie płynnym, głównie w drewnie z ziarna. Wynika to z faktu, że powierzchnia koniec lub tak usytuowane, aby wilgoć nie może być wykonane przy pomocy naczyń włosowatych, lub jest on objęty, na przykład, żywica epoksydowa lub rezortsinovoy.

Sprawy, które prowadzą do wzrostu wilgotności drewna:
- Ciepłe, wilgotne powietrze, tak jak w źle wentylowanych poddaszach, które wykraczają szybu wentylacyjnego prowadzi do lekkiego nawilżenia drewna. Połączenia między elementy drewniane, lub drewna i kamienia są w ramach dostępu do przestrzeni powietrznej, w których drewno jest zmniejszone z powodu skurczenia.
- Problem kondensacji można wyeliminować poprzez dodatkowe ocieplenie ścian z paroizolacji i kontroli środowiska wilgotności. Kondensacja na cokole szklane ściany jest brany pod uwagę w ten sam sposób.
- Drewno narażone na działanie wilgoci, jeśli jest w kontakcie z ziemią przez ramy okienne i drzwiowe i obszary, w których, ze względu na wiatr będzie śniegu. Zwróć uwagę na miejsca narażone na działanie wody plusk, takich jak prysznice, łazienki i kuchnie.
- Wilgoć może gromadzić się w glebie w ścianach izolacji i wodoodporny mechanicznych stawów, jako naturalny przewodności hydraulicznej jest wykluczona z powodu parowania w tych dziedzinach. Szczegóły, bo to może być spotkanie wody w związki z blachy należy unikać.
- Jeden z najwyższych ryzyko występuje podczas moczenia z drewnianych elementów na placu budowy i podczas instalacji, ale nie ma dachu. Stos drewna jest zamknięte i przechowywane, co najwyżej, jeden tydzień, jeśli chcesz zainstalować. Zwłaszcza przy złej pogodzie pod uwagę możliwości magazynowania krótkim czasie.

Z niezbędnych elementów szkolenia mogą zmniejszyć ryzyko zwiększonej wilgotności drewna. Ryzyko to wzrasta wraz ze wzrostem średniej temperatury.

Podstawowe zasady optymalizacji kształtu drewniane domy z elementów środowiska:
- Wyłączenie elementów z drewna rdzeń z dużym przekroju, aby uniknąć pojawienia się pęknięć i odkształceń, elementy przedniej powierzchni z dużym ryzykiem pęknięcia, pożądane jest wyposażenie urządzenia bezpieczeństwa (blach na szpilki, haki, w kształcie litery S)
- Drewniane dachówki i inne elementy, które są pod stałą efektów atmosferycznych, zaleca się stosowanie rozdrobnione lub wykuty wzdłuż włókien w celu zmniejszenia wchłaniania wilgoci,
- W narożach elementów drewnianych powinny być zaokrąglone, przed nałożeniem farby materiału, który chroni drewno przed wpływem opadów atmosferycznych, lub w szczelinach powstaje powłoka zdrętwiałe wody.

Jeśli mokre drewno jest wykorzystywane do budowy lub nie może zapobiec przenikaniu wilgoci do drewna, należy zwrócić uwagę na szybki obszarów ograniczenie suchych lub wilgotnych, wraz z wilgotność nie przekracza 20%. W tym samym użyć następujących prac budowlanych do wyboru:

1) Głośniki daszki do ochrony zewnętrznej ścianie pod prysznicem.

Na zewnątrz zasuwę ścian zewnętrznych, przede wszystkim, wystawione na działanie deszczu i słońca, a na wewnętrznej części ciepły i wilgotny klimat wnętrza. Dystrybucja w niższych klasach jest możliwe, jeżeli zewnętrzna powierzchnia jest chroniona przez nawis dachu i paroprzepuszczalne powłoki zewnętrznej, jak podszewki.

2) okna i drzwi z parą - i przepuszczalna powłoka na zewnątrz i wewnątrz powłoką paropronitsemym.

3) Wilgotność drewna może być zmniejszone, jeżeli technika jest powolny i stymulowane migracji wilgoci. Dobrym przykładem ochronnego metali nieszlachetnych, które umożliwiają odległość od obróbki powierzchni co najmniej 100 mm. W czasie deszczu woda nie będzie, a mimo istotnych nawilżające, ochronne ziemi po deszczu może wyschnąć.

Ochrona otwartej przestrzeni jest rozpowszechniany w klasie zagrożenia lub 2 lub klasy 3. Niebezpieczeństwo wysokiej wilgotności drewna jest nieistotny, jeśli ochronne bazy jest wystarczająco duża, pokazuje odległość do ziemi, w przeciwnym razie ochrona jest rozpowszechniany w klasie zagrożenia 4. Ochronnego w otwartej przestrzeni pod dachem znajduje się w taki sposób, aby zapewnić skuteczny przepływ powietrza i zapobiega kapilarnym wilgoci. Powierzchni końcu budynku powinny być w pewnej odległości od ziemi co najmniej 100 mm.

Przykład do tworzenia ochrony bazy na otwartej przestrzeni na powierzchni poziomych lub nachylonych, pęknięcia w szczegóły ziarna zwiększa ryzyko głębokiej penetracji wilgoci do drewna i możliwość bardzo powolny jego dalszej realizacji. Zaleca się umieszczenie listwy w szczegółach ze sklejki tak, że prawą rękę, kierując głównych elementów, który tworzy górne łopatki. Odmiany tego rozwiązania są zgodne z EN 386 "drewno klejone. Wymagania dotyczące konstrukcji ".

Tak mała ilość wilgoci dostaje się do pęknięcia, a po zwilżania ułatwiają usuwanie wilgoci. Z tych samych powodów, wilgoć gromadzi się w wewnętrznej strefie w części ze sklejki, zakrzywione po wewnętrznej stronie.


Więcej informacji na ten temat:
Przebudowa starej drewnianej stajni na hotel i bar
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Drewno do budowy o dużej średnicy
Korzyści z surowca drewnianego z okresu zimowego
Niebezpieczne drewniany dom
Witraże drewniany dom
© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!