x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Architektura drewnianych domów mieszkalnych i planowania przestrzeni


Architektura drewnianych domów mieszkalnych i planowania przestrzeni Architektura - obszerny opis struktury, która odzwierciedla, projektowanie, stylu, kompozycji i decyzji planistycznych. Projekt architektoniczny budynków, zwykle towarzyszy reprezentacji popularnych gatunków i fasady obiektu, pokazując jej struktury i strukturalne podstawy do cięć podstawowych planów budulcem dla obiektów, które tworzą strukturalne głośności. Pierwszy etap to etap projektu architektonicznego przyszłego domu z bali, drewno profilowane lub Fornir klejony warstwowo.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

W projektowaniu i wyboru projektów domów jest brane pod uwagę:

• Zgodność z styl i wygląd struktury kierunki w architekturze obecnych i przyszłych;
• optymalny wzór, wymiary, strukturalne i funkcjonalne podstawie wypełnienia obiektu - plan pomieszczeń;
• Poziom rozwoju technologicznego i przemysłowego ustawić wydajność domów drewnianych.

Architectural utrzymanie dowolnej strukturze zależy przede wszystkim od jego wyglądu, ekspresja, które służą jako fasady budynków. Fasada główna - to główny widok z przodu struktury, która pokazuje ogólnej konfiguracji obiektu i wszystkich wizualnie definiowanych elementów konstrukcji - okna, drzwi, połączenie z klocków, dach, przy wejściu, itd. Ta architektoniczna ilustracji zrobić w odpowiednich proporcjach wielkości. Aby utworzyć efekt pozycji poziomej konstrukcji mogą być wyświetlane terenie obszaru, zalesianie, strony przesiedlenia i obiektów itp. To rozwiązanie architektoniczne na przyszłość domu Fornir klejony warstwowo, mamy wpisać w istniejący krajobraz.

W przypadku złożonych, duży obszar lub wielopoziomowych budynków wyposażonych w różne dodatki, przejścia i systemów stylizacji, fasad budynków kilka typów: przednie, widok z boku, itp. Takie "gatunków obrazie" obiektu, który daje najbardziej kompletny obraz racjonalności i spójności linii architektonicznych, artystycznie W pewnych stylów i trendów w tej chwili w budowie budynków. Rozwiązania fasady w dużej mierze związane z funkcjonalnością obiektu i związanych z rozwojem wsi.

Wielki wpływ na wygląd budynku mieszkalnego projekt budynku o powierzchni wejściowych. Konstruktywnych rozwiązań może być bardzo zróżnicowana, ale zawsze chcesz mieć pewność, stylistyczną jedność z obiektami i funkcjonalne wystarczalności tego elementu konstrukcji. Werandy, balkony otwarte, klatki schodowe i altany inne sposoby pomocy przy wejściu do mieszkania, mogą mieć ukryte stanowisko, lub przejdź do strony głównej fasady Fornir klejony warstwowo.

Konstruktywne budowie rozwiązanie najlepiej reprezentowane przez jedną lub więcej sekcji poprzecznej i podłużnej. W ramach projektu domy z bali klejonych na odcinkach pionowych znaków wskazuje podstawowych struktur budowlanych i elementów obiektu - podstawa, ramy okienne, podłogi, podłogi, dach, itd.

Rysunku, grafiki charakter struktura zapewnia dość konkretne i szczegółowe wyświetlanie obiektów budowlanych, ich parametry rozmiar przekroju i wzajemnego dostosowywania się w płaszczyźnie powierzchni budynku. Architectural treści budowy jest w pełni określona przez jego projekt. Stanowi zbiór powiązanych ze sobą elementów konstrukcyjnych budynków (panele ścienne, piwnica, pośrednich i poddaszu, budowy systemów, okna i drzwi, ściany i filary, itp.). Budowa budynku mieszkalnego programu może być wyświetlany w fazie montażu obiektu, tj. zgodnie z kolejnością konstrukcji montażowej. Zapewnia to wysoki poziom widoczności budowy obiektów budowlanych i technologii robót budowlanych. Ta ilustracja są zgodne z przodu i przestrzeni planowania decyzji.

Podczas projektowania domu z belki klejone muszą brać pod uwagę następujące czynniki:
• skład rodzin i liczba osób żyjących w domu, planuje zmiany składu rodziny lub gości wizyty planowane;
• typ i budowę mieszkalnych i obiektu;
• specyfikę życia i struktury społecznej w regionie (w domu na pobyt stały, dom z belki klejone zamieszkania sezonowe, itp.);
• nowoczesne wymagania do obudowy urządzenia, cechy budowy willi organizacji poziomu komfortu i designu.

Znormalizowane łącznej powierzchni jest sumą kwadratów salony i stodoły w podgrzewanym części domu. Obszar ten jest mierzony od gotowych powierzchni ścian i przegród. W mierzona część nie chce się włączyć powierzchni, znajduje się we wnęce, którego wysokość jest mniejsza niż 1,8 m, przestrzeń pod schodami na wysokości konstrukcji wystające co najmniej 1,6 m, a na poddaszu ze skośnym wysokość sufitu mniejszą niż 1,6 m. miejsc zajętych przez słupy , kolumny, piece, kominki, hole, marsze i pośrednich wyładunków schodach i nie brane pod uwagę.

Jeśli klient jest zobowiązany do zmiany projektu opracowała domy z bali klejonych belki, architekt może to zrobić bez żadnych kosztów, a projekt.

Główne zmiany w projektach, z którymi spotykamy się po wprowadzeniu zmian do gotowego projektu domów drewnianych są:
1. Jeden lub więcej pokoi mogą być zamienione na pokoje dla innych celów: pokój zabaw dla dzieci, biuro, sala sportowa itp.
2. W zależności od specyfiki w domu i zajmowania pomieszczeń przewidzianych pod względem dostępności do prania mycia pomieszczeń, ogrzewania biur, spiżarnia do przechowywania żywności, itp.
3. Jeśli dom z klejone belki piwnicy lub do ziemi, to może być umieszczone na magazynowanie paliwa, zasilacz ciepła kąpiel apartament (sauna), specjalne pomieszczenia gospodarcze, garaż na pojazdy osobowe, ale wykluczyć obecności pomieszczeń mieszkalnych.

Plan budynków mieszkalnych na tym samym obiekcie mieszkalnych mogą być prezentowane w kilku wersjach, ale w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę parametry elementów i konstrukcji budynków, które dostarczają sprzęt. Elementy fabrycznie wbudowane - produkt produkcji masy i objętości, który jest jednolity. Dlatego też przy opracowywaniu planu wnętrza powinny określić listę dostępnych łożysk i projektów ochrony - panele ścienne i ścianki działowe, panele sufitowe, belki, dźwigary, kratownice, itp.

Układ przyszłości domu Fornir klejony warstwowo powinny być przemyślane pod względem liczby mieszkańców, ludzi i ich wymagania w zakresie funkcjonalności, niezbędnych pomieszczeń sanitarnych i użytkowych.

Przy opracowywaniu projektu domu z Fornir klejony warstwowo - plany pięter, wziąć pod uwagę:
• przedpokój, jadalnia i pokój dzienny pozycji przydzielone do jednej grupy i pozostają w bezpośrednim wzajemnego kontaktu;
• pokoje znajdują się głównie na drugim piętrze lub w spokojnym miejscu pod względem hałasu zewnętrznego, a tak blisko prysznicem, WC, toalety, itp.);
Salon lub pokój • opieki nad dziećmi w dzień iw innych obiektów ogólnego przeznaczenia mają stosunkowo dużą powierzchnię i zajmują się głównie centralne miejsce w drewnianym domu z Fornir klejony warstwowo,
• pomieszczenia lub obszar na zewnątrz (balkon, otwarte werandy, loggie, tarasy), zlokalizowanych głównie w słonecznej części;
• Dla optymalnego projektowania systemów wodnych, wentylacyjnych, sanitarnych, grzewczych i elektrycznych systemów wsparcia, udogodnienia dla ich lokalizacja powinna być tak zjednoczeni lokalizacji.

Zwróć uwagę na wskazówki przy projektowaniu planów piętrze drewnianego domu:
• wielkość kuchni zaprojektowane, aby spełnić najbardziej prawdopodobne miejsce jego wyposażenie i meble do kuchni
• szerokość korytarza musi być co najmniej 1,5-2 m, a na korytarzach - 0,9 lub więcej;
• szafki gospodarstwa domowego powinien być co najmniej na głębokość 0,5-0,6 m, a sklepienia - nie mniej niż 0,8 m;
• Schody są zaprojektowane w oparciu o minimalne wymagania w zakresie szerokości klatki schodowe - co najmniej 0,9 m, a nachylenie ograniczenie - 1:1,25;
• łazienka i WC obszary powinny być wystarczająco duże, aby zainstalować niezbędne wymaganego wyposażenia (zaleca się optymalną wielkość jest średnia dla tych obszarów i 0,9-1,2 m2 7,5 m2);
• toalety i prysznice nie mają na sypialnie i łazienki w 2 ogólnego przeznaczenia, - 3-piętrowych domów, w przypadkach umieszczenia w kuchni, korytarzu na suficie jest zobowiązany do dostarczenia dodatkowych układ uszczelnienia;
• pokój dzienny, kuchnia i inne urządzenia przeznaczone do długotrwałego pobytu w nich, jak ludzie, konstrukcja powinna zapewnić wentylację i wymianę powietrza, aby uwzględnić możliwość naturalnego światła do pomieszczenia;
• W przypadku domów z belek klejonych stosunek powierzchni okien i innych otworów w powierzchni podłogi nie powinna być mniejsza niż 1:5,5 - 1:8.

Ze względu na charakter wykorzystania wszystkich podstawowych założeń domów jednorodzinnych są podzielone na trzy główne grupy:
1) mieszkalnych,
2) stodoły
3) specjalne pokoje.

Zakwaterowanie obejmuje sypialnie, pokój dzienny i indywidualnych obschesemeynye pokoi. Do pomieszczenia gospodarczego jest kuchnia, WC, łazienka, przedpokój, korytarzy, magazynów i innych obiektów gospodarczych i komunikacji. Specjalne udogodnienia obejmują garaże, kotłownie, saun, basenów i innych szczególnych obszarach o złożonej specjalnych urządzeń technicznych. Przy dużej liczbie członków rodziny lub istotne potrzeby ludzi w różnych strefach projekt pokój relaksacyjny w większych rozmiarach (30 m) lub kilka (dwa lub trzy lub więcej) całkowitej pokoje w jednym domu.

Czasami salon w domu składa się z kilku pomieszczeń połączonych ze sobą, często skomplikowanych konfiguracji w planie.

Jeśli to konieczne, kilka wspólnych salonów należy do specjalizacji, wraz z wydaniem specjalne pomieszczenia - salon, jadalnia, pokój dziecięcy, pokój bilardowy, warsztat, studio, bibliotekę, siłownię, guvernantskoy, solarium i inne.

Podczas projektowania domu wymaga wielu pomieszczeń typologiczne, tworząc moc strefy rodziny w kamienicy. Dla różnych grup demograficznych rodzin typologicznych serii może składać się z następujących rodzajów kuchni: kuchnia, pracy kuchnia, jadalnia kuchnia, kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, aneks kuchenny, szafki kuchenne i inne gatunki.

Przy projektowaniu schodów, ale komfortowy pobyt nie należy zapominać o odpowiednich przepisów przeciwpożarowych i wymagań. Rodzaje drabin są bardzo zróżnicowane liczby marsze, śruby, i wiele innych. Przy projektowaniu schodów okaże się następujące parametry: rodzaj schodów, ich miejsca w domu, wysokość stopnia (w zależności od średniego wzrostu życia), optymalna liczba kroków w marszu, marszu, szerokość, liczba lotów schodów, szerokość kroku, i inne.


Więcej informacji na ten temat:
Przebudowa starej drewnianej stajni na hotel i bar
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Drewno do budowy o dużej średnicy
Niebezpieczne drewniany dom
Strukturalnej ochrony domu drewnianego na wilgoć
Witraże drewniany dom
© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!