x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Domy z drewna – błędy podczas budowy


Domy z drewna – błędy podczas budowy Ten krótki artykuł stanowi odpowiedź na dużą liczbę pytań, zadawanych nam przez ludzi posiadających już drewniane domy oraz tych , którzy dopiero planują taką budowę.
Obecnie w sieci można znaleźć niezliczoną ilość projektów drewnianych domów oraz mnóstwo wskazówek dotyczących ich prawidłowego budowania. Nie trudno zauważyć, że często informacje pojawiające się na różnych stronach poświęconych tej tematyce są ze sobą sprzeczne i mogą wprowadzać w błąd. Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł w całej gąszczy innych informacji będzie stanowił jasny i przejrzysty informator dla ludzi szukających odpowiedzi.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

Projekt domu z drewna. Nasi klienci często przysyłają nam projekty domów które chcieliby wybudować. Część z tych projektów stwarza wiele problemów i komplikacji na etapie przeprojektowywania i często bywa tak, że budowa ich okazuje się nierozsądna pod względem ekonomicznym. Bale okrągłe lub profilowane mają określoną maksymalną długość wynoszącą sześć metrów, stąd bardzo ważne jest aby projekt był przemyślany i racjonalny.

Ściany, dach, termoizolacja.

Zgodnie z zasadą że każdy chwali swoje, czyli każdy producent chwali ten materiał który produkuje. Jednak dopiero po wybudowaniu domu jego właściciel zderza się z następującymi problemami:

a) Ściany domu są nieszczelne i nie utrzymują ciepła.

Mieliśmy przykład, gdy właściciel domu z drewna wybudowanego przez nieprofesjonalną firmę , zwrócił się do nas z takim właśnie problemem. Po kilku lat w ścianach jego domu pojawiły się szczeliny i ciepło bardzo szybko zaczęło uciekać, a co za tym idzie ogrzewanie stało się bardzo kosztowne.
Przyczyną tego może być za lekki dach. Przy dużej wilgotności drewna nasza firma radzi budować ciężki dach z pokryciem ceramicznym. Takie rozwiązanie zapobiega kurczeniu się bali, ich pękaniu oraz tworzeniu się szczelin.
Dodatkowo istotne jest aby zazębienia pomiędzy balami wykonane były na odpowiednim sprzęcie zapewniającym precyzje złączeń i szczelność.
Również przyczyną utraty ciepła mogą być źle osadzone okna oraz drzwi i niepoprawnie wykonana izolacja pomiędzy fundamentem i podłogą.

b) Bale okrągłe oraz profilowane tracą swój kolor, robią się szare i pleśnieją.

Przyczyny mogą być różne. Wiadomo, że czym dłużej drewno leży nieoheblowane, tym mniej się nadaje do budowy, dlatego materiał na przyszły drewniany dom musi jak najszybciej zostać poddany obróbce i impregnacji. Dzisiejsze nowoczesne technologie jakie wykorzystuje nasza firma, pozwalają na bardzo efektywne suszenie, obróbkę i późniejszą impregnację, co przekłada się na produkcje budulca najwyższej jakości.

Nasze rady:

1. Wybudować dom z drewna kosztuje 500-700 Euro za m2. Natomiast w krajach sąsiadujących jest o 10-30% drożej. Dla tego budując dom z drewna można zbyt nie oszczędzać na materiałach i wykorzystywać najlepsze, co pozwoli cieszyć się komfortem i ciepłem drewnianego domu.

2. Projekt domu najlepiej kupować lub zamawiać w architektoniczno-budowlanej firmie, którzy sami budują domy z drewna. Natomiast wybierać firmę najlepiej odwiedzając gotowe budynki które zostały przez firmę wybudowane.

3. Porównywać koszty materiałów różnych producentów nie jest racjonalne, gdyż nie zawsze one będą pasować do projektu. Na przykład nasza firma Archiline proponuje już gotowy zestaw dopasowany do projektu, który wcześniej został sprawdzony i testowo zebrany.

4. Pod czas wyboru materiałów trzeba zawsze też brać pod uwagę miejsce gdzie chcecie wybudować dom, warunki klimatyczne, ponieważ one wpływają na komfort wewnątrz budynku.

Mieszkanie w drewnianym domu nadaje życiu nowy koloryt oraz stwarza atmosferę zdrowia. Cieszy ciepłem w zimę i chłodem w letnie upały. Drewniany dom to nowe spojrzenie na dobre mieszkanie.


Więcej informacji na ten temat:
Przebudowa starej drewnianej stajni na hotel i bar
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Drewno do budowy o dużej średnicy
Korzyści z surowca drewnianego z okresu zimowego
Drewno właściwości fizyczne
Niebezpieczne drewniany dom
© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!