x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Modułowy dom z muru pruskiego prefabrykowany, projekt „Moduł 100”
plany, cena


Modułowy dom z muru pruskiego prefabrykowany, projekt „Moduł 100”  Budowa modułowych domów z muru pruskiego z paneli jest poszukiwana na rynku nieruchomości. Przystępna cena, technologia wykonania, szybkość budowy domu to główne zalety tego projektu.

Materiały do ​​budowy domów prefabrykowanych są z roku na rok ulepszane. Wykonany jest metalowy stelaż, który na zewnątrz jest osłonięty osłonami. Stosowana jest również izolacja i hydroizolacja.

Modułowe domy z muru pruskiego na Białorusi mogą być wykonane o dowolnej konstrukcji, różnej liczbie kondygnacji, różnym przeznaczeniu - mogą być wykorzystywane jako dom prywatny, budynek biurowy, lokal handlowy itp.

Koszt budowy domu modułowego jest znacznie obniżony dzięki prostocie fundamentu.

Technologie stosowane w domach prefabrykowanych pozwalają na różnorodne wykończenia. Do plusów należą:
 • trwałość;
 • nowoczesne materiały przedłużające żywotność;
 • niezawodność ramy;
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne;
 • życie w komforcie prawie przez cały rok;
Koszty ogrzewania w modułowych domach z muru pruskiego są znacznie niższe niż w domach drewnianych, ponieważ takie domy nie przemarzają. Wynika to z zastosowania różnych nowoczesnych materiałów budowlanych, połączenia cech konstrukcyjnych.

Domy prefabrykowane łatwiej też uchronić przed ogniem, owadami i grzybami. Na życzenie kupującego można zastosować różne wykończenia wewnątrz i na zewnątrz (deska, podszewka, siding itp.). Ze względu na niski koszt takie domy są idealne do budowy domków letniskowych.Projekt domu modułowego obejmuje połączoną kuchnię z salonem, dwie przestronne sypialnie, gabinet, łazienkę oraz kotłownię.

Jaka rodzina nie chce budować własnego domu, za własne pieniądze, a nie na kredyt. Jednak większość rodzin nie ma wystarczających dochodów, aby zbudować dom z drogich materiałów. Dlatego wielu szuka bardziej przystępnych cenowo opcji, a jednym z nich są właśnie prefabrykowane domy modułowe.

Jednak pomimo pozornych zalet takiego domu, takich jak przystępna cena i łatwość montażu, nie są one pozbawione wad. Rozważmy je:
 1. Wymiana powietrza, konieczne jest przemyślenie nowoczesnej wentylacji.
Mikroklimat bez wentylacji nie jest idealny. Ze względu na to, że w ścianach znajduje się warstwa gęstej izolacji, wymiana powietrza jest skomplikowana w porównaniu z drewnem. Zimą w domu może być zimno, a latem za gorąco i duszno. Zostało to rozwiązane dzięki właściwej organizacji ogrzewania i wymuszonej wentylacji, ale wpłynie to na koszt domu.
 1. Sztywny, modułowy prefabrykowany dom z muru pruskiego
Sztywność przestrzenna musi być przestrzegana w najdrobniejszych szczegółach na etapie budowy. Odpowiednio zaprojektowana rama budowlana wyeliminuje utrudnienia w dalszej eksploatacji. Bardzo ważny jest również fundament, na którym budowany jest dom. Na przykład przy fundamencie typu śrubowo-palowego, w podmuchach porywistego wiatru można wyczuć „ruchy" ścian.
 1. Odporność na wilgoć modułowego prefabrykowanego domu z muru pruskiego
Budowa domu z prefabrykatów w wilgotnym klimacie to w większości przypadków strata pieniędzy. Ilość opadów, które spadają rocznie na Białorusi, wystarczy, aby nazwać ten kraj nie najlepszym miejscem dla technologii paneli ramowych. Oczywiście materiały drzewne nie zgniją za kilka lat, ale zepsują się szybciej niż w suchym klimacie. Ściany mogą zapleśniać i powoli zapadać się pod wpływem wilgoci, izolacja może zostać uszkodzona przez owady i gryzonie. Jednym słowem, nie ma powodu, by oczekiwać, że dom prefabrykowany na Białorusi będzie służył 100 lat.
 1. Izolacja akustyczna modułowy prefabrykowany dom z muru pruskiego
Mieszkańcy domów zbudowanych w technologii modułowej często narzekają na hałas dobiegający z ulicy. Wyraźnie słychać też to, co dzieje się na drugim piętrze: szum telewizora, kroki czy muzyka – niosą się po całym domu. Takie wady są typowe dla podstawowych kompletnych zestawów domów, ale w nich poziom izolacyjności akustycznej może być rzeczywiście niski. A wysokiej jakości izolacja akustyczna to znowu wysokiej jakości materiały i praca, co oznacza dodatkowe koszty, które wpływają na ostateczny koszt domu.

Jeśli jesteście zaintersowani opisanymi w artykule towarami lub usługami możecie:
Połączenie:

Więcej z rozdziału Najlepsze projekty domów drewnianych ≈ 1000 €/m²

 • Funkcje: :dom z tarasem, :dom z gabinetem
 • Widok budynku: dom dwukondygnacyjny
 • Liczba sypialni: 5
 • Materiały ścienne: Profilowane belki
Dom z drewna profilowanego — Powierzchnia netto 221m² Duży piętrowy dom z drewna profilowanego 200x150 mm, idealnie będzie pasować dla licznej rodziny. Powierzchnia zabudowy ma 221 m2, natomiast powierzchnia mieszkalna 148,72 m2. Powierzchnia ...
 • Widok budynku: hotel
 • Materiały ścienne: Warstwowo klejone
Budynek centrum innowacji wykonanego z klejonych belek, zbudowany przez firmę Archiline , znajduje się w Sharjah Research Park, który stanie się platformą rozwoju zaawansowanych technologii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to rozwój ...
 • Funkcje: :dom z tarasem, :dom na dachu czterospadowym
 • Widok budynku: dom parterowy
 • Liczba sypialni: 2
 • Materiały ścienne: Profilowane belki
Parterowy dom drewniany z balu profilowanego 179m2 jednopoziomowe drewniany dom z czterema sypialniami i dwoma tarasami. Powierzchnia całkowita 179.65 m², natomiast powierzchnia mieszkalna - 80,80 m². Na pierwszym piętrze znajduje się prawie 143 m², ...
© 2022 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!