x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Wentylacja w drewnianych domach


Wentylacja w drewnianych domach Drewno jako naturalny i „żywy" materiał budowlany, oddycha i potrzebuje wentylacji. Komin w domu drewnianym umożliwia naturalną wentylację, jednak nie jest to wystarczające rozwiązanie dla całej drewnianej konstrukcji. Wentylacja jest potrzebna dla odprowadzenie na zewnątrz nagromadzonej w budynku wilgoci, która jest wrogiem drewnianego budownictwa.

Domów Drewnianych TOP-Projekty

Specjaliści wyodrębniają trzy rodzaje wentylacji w domach z drewna: naturalną, wywiewną, nawiewną.

Wentylacja naturalna
Ten rodzaj wentylacji nie potrzebuje żadnych urządzeń. Naturalna wentylacja odbywa się poprzez zwykłe wietrzenie pomieszczeń (otwarcie okien i drzwi). Jest to wygodny i prosty sposób gdy na dworze jest ciepło, gdy jednak na zewnątrz panuje ujemna temperatura pojawiają się problemy w postaci dużych strat ciepła i przeciągów.Wentylacja wywiewna
Wentylacja wywiewna odbywa się dzięki pionowym i poziomym kanałom w ścianach domu, które odprowadzają zużyte powietrze na zewnątrz, tworząc tym samym podciśnienie we wnętrzu domu, które to z kolei jest przyczyna zasysania świeżego powietrza z zewnątrz.

Wentylacja nawiewna
Ten rodzaj wentylacji dostarcza świeże powietrze przez urządzenia mechaniczne (wentylatory nawiewne, zwane inaczej nawiewnikami). Taki nawiewnik wyposażony jest w filtr oraz urządzenie grzewcze dla zimnego powietrza. Trzeba zaznaczyć, że ten system posiada obowiązkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe i w sytuacji pojawienia się ognia wentylator przestaje podawać świeże powietrze do wnętrza domu.

Na końcu warto także wspomnieć o możliwości instalacji systemu wentylacyjnego w podłodze domu drewnianego pomiędzy piętrami. Jest to wygodny sposób na zapewnienie cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku.

Więcej informacji na ten temat:
Drewniany dom «Ulenspiegel» forniru klejonego drewna gotowy do budowy tylko 60 000 zł
Niebezpieczne drewniany dom
Witraże drewniany dom
Drewniany dom w Izraelu
Podłoga w domach z drewna
Architektura drewnianych domów mieszkalnych i planowania przestrzeni
© 2024 Białoruskie Domy Drewniane
"VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                

Witryna jest obsługiwana przez Nestorclub.com

Napisz do nas, jesteśmy online!