x
≡ Menu
O firmie Projekty Kontakt

Drewniany dom z płaskim dachem


Drewniany dom z płaskim dachem
Faworytami współczesnych architektów drewnianych domów są domy, w których znajduje się płaski (jednospadowy) dach. Często domy z płaskimi dachami budowane są przez architektów specjalizujących się w budowie budynków wysokich technologii. Takie projekty mają zwolenników i przeciwników. Ich argumenty zostaną przedstawione czytelnikom w tym artykule.Właściwości płaskiego dachu na drewnianym domu

W naszych krajach dachy dachowe stały się modne nie tak dawno temu. Za granicą zawsze był płaski dach. Do budowy domów drewnianych z płaskim dachem stosowane są nowoczesne materiały, na przykład belka klejona. Czasami są one wykonane z suchych drewnianych belek. Skutecznie wyglądają w domu z platformą do odpoczynku na dachu i trawnikiem.Płaski dach nie ma idealnego kształtu. W każdym razie, będzie miała małe nastawienie. Powodem tego jest fakt, że konieczne jest zapewnienie zejścia śniegu i stopienia wody. Na płaskich dachach o niewielkim nachyleniu często instalowany jest system odwadniający. Zazwyczaj występuje pięciostopniowy mróz, aby woda wypływała z dachu wzdłuż systemu odwadniającego.

Zalety i wady płaskich dachów

Taki dach ma następujące zalety. Płaski dach wygodniej jest montować i wykonywać różne prace konserwacyjne. Tak więc na takich dachach można pracować z bateriami lub antenami serwisowymi. Płaska krew ma doskonałą izolację termiczną. Taki dach może pełnić dodatkowe funkcje. Dzięki temu można łatwo zainstalować na nim boisko sportowe lub ogród. Zadaszenie płaskie jest łatwe w montażu. Potrzeba trochę czasu, aby to zrobić.

Płaski dach ma interesujący design i nadaje mu nowoczesny wygląd. Płaski dach jest wytrzymały i może być używany przez długi czas. Koszt jego konserwacji jest niewielki. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wymagań, wykonasz prace konstrukcyjne i prawidłowo zainstalujesz lejki, problem nieefektywnego wycofania może być łatwo rozwiązany.

Jednak płaskie dachy mają swoje wady. Jeśli ma wewnętrzny odpływ, może zamarznąć lub stać się zatkany (opcja to odpływ zewnętrzny). Ale czasami nie można obejść się bez użycia wewnętrznych rynien.

System spustowy z płaskim dachem

Osobno warto wspomnieć o systemie drenażu płaskich zadaszeń. Transport przepływów wody będzie łatwy, jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj systemu odwadniającego. W sumie są trzy warianty. Tak więc zewnętrzny niezorganizowany system zakłada, że ​​woda atmosferyczna będzie spontanicznie płynęła. Służy do wyposażenia małych budynków gospodarczych.

Zorganizowany system zewnętrzny oznacza, że ​​woda wejdzie do rynien, a następnie zostanie przekazana do kanalizacji. Taki system jest zwykle układany na zwisie kurtyny i na zewnątrz ściany. Istotą systemu wewnętrznego jest to, że woda wpływa przez lejek wodny, który znajduje się w systemach pokrycia dachowego. Strumienie wody są przekazywane z różnych pionów.Zobacz więcej:

Budowanie drewnianego domu w Niemczech 17 dni w 3 minuty:

Drewniany dom "Biały dom" z drewna klejonego warstwowo Archiline Houses. Recenzja wideo:

Drewniany dom "Biały dom" z drewna klejonego warstwowo Archiline Houses. Wycieczka 3D:

Dom drewniany z drewna klejonego "Biały Dom":

Zobacz więcej:

Drewniany dom "Mirage" z laminowanej okleiny! Recenzja wideo!:

Drewniany dom "Mirage" z klejonego batonu! Wycieczka 3D:

Drewniany dom "Mirage" z profilowanego drewna klejonego 99m2:

Jeśli jesteście zaintersowani opisanymi w artykule towarami lub usługami możecie:

Więcej z rozdziału Najlepsze projekty domów drewnianych

  Budynek centrum innowacji wykonanego z klejonych belek, zbudowany przez firmę Archiline , znajduje się w Sharjah Research Park, który stanie się platformą rozwoju zaawansowanych technologii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to rozwój ...
  więcej
   ArchiLine jest najlepszym producentem nie tylko drewnianych domów, łaźni i altan, ale także kawiarni i restauracji! Dzięki certyfikatowi europejskiemu budujemy domy, restauracje i kawiarnie nie tylko na Białorusi, ale także w innych krajach. ...
   więcej
    Drewniany dom z belki klejonej typu A, w ramach projektu "Defender" o powierzchni 48 m² , cena ściany: 11,300 € Drewniany dom z belki klejonej typu A, w ramach projektu "Defender", powierzchni 48 m², grubość ścianki 16 cm, cena pod klucz montaż ...
    więcej
    © 2020 Białoruskie Domy Drewniane
    "VIVOS" Białoruskie Domy Drewniane 05-126 NieporętKąty Węgierskieul. Bagienna 46D
                                                    

    Napisz do nas, jesteśmy online!